musu@mususpor.com.tr
+90 216 366 70 91 - +90 216 366 61 19

Zemin Kaplamaları

Açık basketbol sahası kurulumu. Açık tenis sahası

Açık basketbol sahası kurulumu. Açık tenis sahası

Açık Basketbol Saha Kurulumu

 Basketbol çoğunlukla kapalı spor salonlarında onyanır. Dikdörtgen biçiminde olan basketbol sahasının tabanı PVC kaplama ve Akrilik, EPMD malzemelerinden yapılır. Bu zeminlerin beton veya asfalt zeminlere göre bir çok avantajları vardır. Parke zeminlere göre ise oldukça ekonomiktir. Bu zeminler esnek ve yumuşaktır. Yumuşak olmasının avantajları sahada yer düşen sporcuların bu durumdan daha az zarar görmesidir. Aynı zamanda basketbol potunun yerde iyi bir şekilde sekmesini sağlar ve ayakkabıların kaymasını büyük ölçüde engeller.

Kapalı Basketbol Saha Kurulumu

 Basketbol sahasınını yapmadan önce, tesisin inşa edileceği yeri ve iklim koşullarını göz önünde bulundurmak gerekir. Statiğini ve stabilizesini çıkararak, mevcut iklim koşullarına uygun dirençli bir yapı olmasını sağlamaktayız. Aynı zamanda kalite ve estetiğe gereken önemi vermekteyiz. Saha yapımlarında dikkat edilmesi gereken bazı önemli unsurlar vardır. Basketbol sahalarında en önemli konu yapılan sahanın ağır kış şartlarına (kar yağışı yüksek hızlı rüzgarlar) karşı dayanıklı olması ve proje statiğine uygun hareket etmesidir.

Açık Halı Saha Kurulumu

Halı saha maliyetini özellikle kullanılan suni çim malzemesi etkili olur. Suni çim kalınlığı ise en fazla 55mm olarak tercih edilmektedir. Çin kalınlaştıkça maç sırasında aşınmalara dayanma gücü artmaktadır. Yine de granüllerin ektisiyle aşınan suni çim halının 7 yılda bir yenilenmesi gerekiyor. Halı sahaların küçük olması nedeniyle genellikle 6 veya 7 kişilik takımlar maç yapabiliyor. Bu nedenle halı saha kurulumu yapılırken önerdiğimiz boyutlar 30m x 50 m’ dir.

Açık ve kapalı futbol sahası kurulumu

Açık ve kapalı futbol sahası kurulumu

Kapalı Halı Saha Kurulumu

Kapalı halı sahalarda tercihin en fazla PVC Kaplı çelik yapılarda yoğunlaşmaktadır. Çeliğin üzerine PVC malzeme kaplanarak saha zemini oluşturulur. Kapalı halı sahanın kalitesini ve dayanıklılığını kullanılan çeliğin kalınlığı da önemli rol oynuyor. Halı saha kurulum maliyetlerini etkileyen faktörler kullanılan çeliğin kalınlığı suni çim halı kalitesi alt yapı kapalı saha kurulumunda branda kalitesi elektrik malzemelerinin kalitesi tel ve ağların kalitesidir.

Tenis Kortu Kurulumu

Açık alan tenis kortu alt yapı asfalt ve beton olarak hazırlanmaktadır. Ayrıca toprak kort ve suni çim zeminlerde yapılmaktadır. Dünyada ve Türkiyede en fazla tercih edilen altyapı türleri beton ve asfalttır. Beton alt yapı için ayrı, Asfalt altyapı için ayrı sportif zemin kaplama alternatifleri mevcuttur. Ayrıntılı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Telefon numaralarımız : +90 216 366 70 91 +90 216 366 61 19+90 216 367 22 24