musu@mususpor.com.tr
+90 216 366 70 91 - +90 216 366 61 19

Kapalı Spor Salonu Yapımı

Kapalı Spor Salonu Nedir ve Niçin Kullanılır?

Kapalı spor salonları, genellikle Gençlik Spor Müdürlük’leri ve okulların tercih ettiği üzeri kapalı çok amaçlı spor alanıdır.

Kapalı spor salonları, beden eğitimi ve spor eğitimi dersleri için yapılmaktadır. Çeşitli resmi spor müsabakalarına uygun yapılan ve oynanan kapalı spor salonlarında, Basketbol, Voleybol, Hentbol gibi okullar arası maçlar genellikle kapalı spor salonlarında oynanmaktadır.

 

Kapalı Spor Salonları Nasıl Yapılır?

Bireysel, yapı ve inşaat firmaları tarafından yaptırılabilir, belediyeler ya da takımlar tarafından ihaleye sunulurlar. Ancak bireysel yapımlarda ise kapalı spor salonu yapan firmalar kişilere yardımcı olur.

Maliyeti yüksek ve uzun bir süreci kapsadığı için firmalardan gerekli desteğin alınması daha mantıklı olur. Yapım ve plan aşamalarının programı çıkarıldıktan sonra gerekli izinlerin alınmasından sonra inşa aşamasına geçilir.

 

Kapalı Spor Salonları, Yapımı Ne Kadar Sürer?

Genel olarak yaz aylarında yapılır ve sezon başlangıçlarına yetiştirilmek üzere planlanır. Spor salonlarının inşaat süreci firmaların çalışma planına göre değişiklik gösterebilir. Daha detaylı bilgi almak için firmamızla iletişime geçebilirsiniz.

 

Kapalı Spor Salonlarında Hangi Sporlar Yapılabilir.

Çeşitli sporların yapıldığı kapalı spor salonları doğa koşullarından etkilenmemesi  her mevsim müsabakaların düzünlenmesine ve antrenmanların yapılmasına olanak sağlar.

Yapılan Sporlar,

 

Futbol

Hentbol maçları

Güreş

Voleybol

Karate

Jimnastik

Taekwando

Kungfu

Aikido

Kick boks

Basketbol karşılaşmaları

Masa tenisi ve benzerleridir.